BASINDA BİZ

Avrupa'da ve Türkiye'de sağlıklı beslenme, hızlı kilo verme ve kilo kontrolü konusunda çok başarılı sonuçlara imza atan DEZ markası geniş kitlelerce tanınır hale gelince, hem DEZ Ürünlerine hem de bu ürünlerin kaşifi, üreticisi ve marka sahibi Prof. Dr. Fikret Aktaş'a yazılı ve görsel medya ile internet haber siteleri yoğun ilgi gösterdi.

Bu hak edilen ilginin doğal bir sonucu olarak 2010´dan 2012'ye kadar haftalık “Fikret Aktaş ile Beslenme Saati“ programını hazırlayıp sunumu yapan Prof. Dr. Fikret Aktaş, başta Almanya'daki önemli TV kanalları ve programları olmak üzere, Türkiye'de de ulusal ve yerel çok sayıdaki TV kanallarında, seçkin sağlık programlarına konuk olarak katıldı ve halen katılmaktadır.

2010 senesinden itibaren giderek artan bu ilgi neticesinde Avrupa'nın en tanınmış Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme Uzmanı oldu.

O tarihten bugüne, hem DEZ ürünlerinin sağlıklı beslenme ve kilo problemi yaşayan hastalara daha kolay ulaşması, hem de Sağlıklı Yaşam ve Beslenme alanında yeni uzmanlar yetişmesi için, dünyanın her yerinde ve özellikle Türkiye'de üniversitelerde misafir professör olarak dersler vermekte, tıbbi eğitim seminerleri düzenlemekte, TV-Radyo programlarına katılmakta ve insanların sağlıklı yaşamasına katkı sunmak için bütün gayretiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu konuda hakkında yapılmış ve yerli basına yansıyan yüzlerce haberden bir kısmı aşağıdadır:

https://www.iha.com.tr/haber-beslenme-tibbi-egitiminin-ilk-semineri-yapilarak-temeli-atildi-314857/

https://www.milliyet.com.tr/yerel-haberler/istanbul/alman-uzmanlardan-turk-doktorlara-beslenme-tibbi-egitimi-10076857